Edward Hald vas
2020-08-26
804548
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 500 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors, fiskgraal, droppformad, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad Orrefors Graal Nr: 4965 Edward Hald, höjd ca 23,5, diam 12 cm
Smärre bruksslitage