Edward Hald vas
2020-08-25
804544
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
EDWARD HALD (1883-1980): vas, Orrefors, fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt underfång, signerad Orrefors Sweden Graal Nr: 4574 Edward Hald, höjd ca 12, diam 12 cm
Smärre bruksslitage