Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt
Eduard Wiiralt

Klubbat för:

86 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

EDUARD WIIRALT (1898-1954): Lõvid
(Lions), signerad och numrerad i blyerts E. Wiiralt 197/200, torrnål, plåtmått ca 24x43 cm

Drypoint, 1949, signed and numbered. Unexamined out of the frame.
LITTERATUR: Kangilaski 133

Gulnader, fläckar, ej examinerad ur ram

804030

2020-08-30