Royal Copenhagen
2020-08-26
803807
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ROYAL COPENHAGEN: "Blå Blomst", kaffeservis, 29 dlr, porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 12 kaffekoppar med fat (1549), 12 assietter (1625), 3 askfat (1505), fat på fot (1532), sockerskål (1678)
Smärre bruksslitage