Tallrik & kopp
2020-08-30
803255
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIK & KOPP, Qingdynastin, 1700-tal, dekor i imarifärger, 1700-tal, tallrikens diameter 22,5, koppens höjd 7,5 cm
Mindre vas Japan i imarifärger medföljer, höjd 9,5 cm (smärre nagg)
Tallrik med hårspricka och nagg