Stekfat 1700-tal
2020-08-20
802870
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgård med pion, krysantemum samt tårpil i underglasyrblått, längd ca 41 cm
Nagg, repor