Bägare Wiwen NIlsson
2020-08-20
802279
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
WIWEN NILSSON, bägare, silver, Lund 1939, vågbandsdekor upp och nedtill, räfflad fotring, invändigt förgylld, höjd ca 20,5 cm, vikt ca 574 g
Bruks och åldersrelaterat slitage, gravyr under