Musköt
2020-08-30
801856
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 250 EUR |
MUSKÖT, sannolikt Nordafrikansk, 1800/1900-tal, trästock med lås, pipa och beslag av metall. Dekor av ben, längd 161,5 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage, skador