James Coignard "Buveuse"
2020-08-30
801388
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JAMES COIGNARD /1925-2008), "Buveuse", carborundumetsning, signerad, numrerad 48/60, plåtstorlek ca 49 x 38,5 cm.
Litteratur: "L´oeuvre Gravé de James Coignard. Volume V 1998-2005", Edition GKM Siwert Bergström, Malmö 2005, #1213.
Ej examinerad ur ram.