Matbord Virrvarv
Klubbat för:
550 SEK
1 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, matbord, "Virrvarr", tillverkat för Edsbyverken, stomme fanerad med betsad bok, skiva i mönstrad laminat, formgivningsår 1958, dubbla utdragsskivor ca 29 cm, höjd ca 74, 89(148)x69 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
799061
2020-08-09