Ljuskrona
2020-08-08
798890
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, sengustaviansk stil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, höjd 73, diameter 63 cm
Enstaka prismor kan saknas, bruksslitage