Sockel
2020-08-09
797987
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SOCKEL, Kina, 1900-talets första hälft, trä, höjd ca 25, diameter 41 cm
Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj
Torrsprickor, slitage