Sidenmålningar
2020-08-09
797986
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 500 SEK |
SIDENMÅLNINGAR, 4 st., Kina, tillskrivna Hsin Pu, och Wang Chen, Ching dynastin, motiv med figurer i landskap, ca 21x28 cm
Proveniens: Bengt Nyréns samlingar därefter nuvarande ägarens familj
Några framnötta hål, fläckar, veck, slitage