Tallrikar Kina 1700-tal
2020-07-31
797876
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgårdsavsats med bambu och pion i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Flertalet nagg, en mindre hårfin spricka