Bojan Kina 1700-tal
2020-07-31
797865
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd inkl. trälock ca 23 cm
Smärre nagg