Ljuskrona
2020-08-03
797658
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1920-tal, 4 ljuspunkter, stome i patinerad mässing, oilikformade prismor, mittstången med glashölje, höjd ca 77, största vidd 67 cm
Funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage, kontakten till sladden borta, en prisma medföljer vid utlämningen