Carlo Scarpa taklampa

Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa
Carlo Scarpa taklampa

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARLO SCARPA, Venini, Murano, polyhedral chandlier, takkrona, Italien, 1960-tal, stomme i vitlackerad metall, 16 st ljuspunkter, gjutna glaskupor i klart- och rosatonat glas, höjd ca 45, diameter 65 cm

Nagg och avslag föremkommer, slitage, 2 kupor saknas

797510

2020-07-30