Ljuskrona
2020-07-31
797455
| Klubbat belopp | 7 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, rokokostil, stomme i mässiong, 8 ljusarmar, stomglas, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 78, diameter 60 cm
Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma