Parti med silverskedar
2020-08-03
797386
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SILVERSKEDAR (8 dlr), 1800-1900-tal, totalvikt ca 291 g
4 teskedar (13,6 cm) 1814, 1 tesked (15 cm) 1855, 1 sked (14,8 cm) Georg Jensen sterlingsilver 1984, 1 matsked (19,6 cm) 1823, 1 matsked (21,1 cm) 1804, 1 matsked (21,8 cm) 1849
Bruksspår, repor, oxidering