Bordsarmatur Kina
2020-07-21
795526
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av attribut och dyrbara ting, höjd ca 28 exkl. lampmontering
Ursprungligen perukstock, dekoren med slitage, borrad för el