Gräddkanna silver Henrik Hervander
2020-07-21
795520
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Henrik Hervander (verksam 1801-1823), Linköping 1819, kaskformad, uppsvängd hänkel, på tassar, invändigt förgylld, höjd ca 11, vikt ca 117 g
Smärre slitage