Mindre bojan Kina
2020-07-23
795173
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MINDRE BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal, ovoid form, dekor av "100 lekande pojkar" i underglasyrblått, botten med Kangxis märke, krackelyrhöjd ca 15 cm
Mindre sprickor