Tallrikar Kina 1700-tal
2020-07-23
795144
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Flertalet nagg