Tallrikar Kina 1700-tal
2020-07-23
795123
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 9 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Flertalet nagg, en med lagning, sprickor