Porslin Kina 1700-tal Famille rose
2020-07-20
794591
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, KOPPAR, MINDRE SKÅL, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, diameter ca 6-23 cm
Nagg, sprickor