Långpipa 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LÅNGPIPA, 1800-talets första hälft, rikligt skuren dekor i form av jakscen, locken krönt med liggande hund, silverbeslag, silvret märkt 1833/1837, total längd ca 75 cm
Skaft med slitage
794356
2020-07-17