Spjut
2020-07-17
794125
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SPJUT, Thai, 1800-tal (Narai Hok), lång egg i stål, fäste i mönstrad metall, skaft i mörkbrunt trä, skida för klingan i trä, total längd ca 272 cm
klinga med missfärgningar, slagskador