Spjut
2020-07-17
794124
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SPJUT, Thai, 1800-tal (Narai Hok), lång egg med förgyllda dekorationer vid fästet, lansfäste i vitmetall med dekor i relief, skida för klingan i trä, total längd ca 275 cm