Ljuskrona
2020-07-14
793517
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, sengustaviansk stil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, elektrifierad, höjd 73, diameter 63 cm
Enstaka prismor kan saknas, bruksslitage