Kindjal
2020-09-11
793344
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KINDJAL, kaukasisk, omkring 1900, fäste i horn, klinga med 3 blodrännor och smedstämpel, baljans belsag samt fästet med innefattade topaser, längd ca 44 cm
Smärre skador och lagningar. Korrision, hack