Lars Jonsson oljemålning

Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning
Lars Jonsson oljemålning

Klubbat för:

150 000 SEK

Utropspris

200 000 SEK

LARS JONSSON (född 1952): "Aprilljus", signerad Lars Jonsson samt daterad 2011, olja på duk, ca 80x120 cm

Proveniens: Verket ingick i utställning "Närvaro" på Waldemarsudde 6 oktober 2012-20 januari 2013, återgiven i utställningskatalogen på sidan 175, förvärvad privat från konstnären 2013

Ingår i temaauktionen "Tre målningar av Lars Jonsson"

792559

2020-07-19