Shamshir

Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir

Klubbat för:

54 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SHAMSHIR, indisk, 1800-tal, parerstång och knapp i silver med emaljdekor, kavelplattor i elfeben, damaskerad klinga, balja klädd röd textil med emaljerade silverbeslag, längd ca 93 cm

Emaljskador, klinga med mindre hack

791868

2020-09-11