Kindjal
2020-09-11
791854
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
KINDJAL, kaukasisk, 1800-tal, klinga med blodränna, kavelplattor i horn med stålbeslag, läderklädd balja med plats för mindre knivar, längd ca 56,5 cm
Slitage, klinga med ahck, mindre knivar skanas