Apsaror
2020-07-10
791527
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
APSAROR, 1 par, 19/2000-tal, Kambodja, sten, parställda, handhuggna skulpturer, höjd ca 65 cm
Övrigt: Apsaror är himmelska väsen/nymfer i buddhistisk och hinduisk åskådning
Ett mindre nagg på en sockelns baksida, smärre slitage