Carl Kylberg
2020-07-07
791507
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
CARL KYLBERG (1878-1952): (3) blyertsteckningar, 3 st, "Utsikt från min atelier", "Studier till morgon", "Studier för ett Stilleben", ca 1938, varierande mått, bildmått ca 15x38 cm.
PROVENIENS: Harry Runnqvist
Smärre gulnade, slitage