Bägare i silver
2020-07-08
791259
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ANDREAS ADAMSON, bägare, silver, Kristianstad 1806, dekor med enklare arabesker, med ägarmonogram, höjd ca 12,5 cm, vikt ca 102 g
mindre bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage