Sigurd Persson ring silver och onyx
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
2 500 SEK
SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, halmåneformad onyx tillika pålödd del i silver, stämplad SIGP, Stockholm 1995, motivets mått 4,5x2,3 cm, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12,3 g
Onyx med smärre nagg samt en kant med lagning
790956
2020-07-09