1733 - Ljuskrona 1800-/1900-tal
2020-08-23
790836
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme av silvermålad metalltråd, 4 ljushållare, behängd med olikslipade glasprismor, 1800-/1900-tal, höjd ca 70, Ø 55 cm
Slitage, korrosion