sameknivar, kåsa
2020-07-06
789954
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SAMEKNIVAR, 2 st, skaft i horn, masur och läder, blad i stål varav 1 märkt B & S, slidor i renhorn, samt renhorn och läder, graverad dekor, 1 kniv monogramsignerad vid slida, längd ca 26-31 cm
KÅSA, tenn, Handarb Jokkmokks tenn, längd ca 17 cm
Åldersrelaterat bruksslitage, sprickor