Rysk dosa silver med niellodekor
2020-07-02
789824
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, silver, niellodekor i rutmönster, invändigt förgylld, oidentifierad mästare i i, Moskva 1866, probör Viktor Vasilyevich Savinsky, längd 7,5 cm
Lock med ägarmonogram, mindre slitage