Sabel
2020-07-05
789796
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SABEL, mässingsfäste, rak klinga med dubbla blodränder, förgylld reliefdekor, klingrygg märkt F. Damaschke Hoflieferant Berlin, längd ca 88 cm
Slitage, nedslipad klinga, sammansatt