Krus 6st stenmassa
Klubbat för:
950 SEK
1 200 SEK
KRUS, 6 st., Gustavsberg och Rörstand, glaserat stengods, sk "stenmassa", i olika storlekar, med hängklar samt blomdekor, märkta undertill, största krus med höjd ca 24, diameter 31,5 cm, 3 st krus med höjd ca 23,5-22, diameter 18-17 cm, samt två mindre krus höjd ca 11,5-10,5, diameter 13,5-8 cm
Bruks- samt åldersrelaterat slitage, nedsmutsning samt smärre repor
789687
2020-07-03