Takarmatur
2020-07-01
789091
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, 6 ljusarmar, glaskupor i glas, patinerad mässing och koppar, höjd ca 95, diameter ca 60 cm
Slitage, senare el, ej funktionstestad, lösa armaturer