Taklampa
2020-08-05
788099
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, strukturlackerade metallkupor med perforeringar i nedre kanter, mässingsfäste, övdre kupor av opakt glas, 4 ljuspunkter, längd ca 40 cm, höjd 36 cm exkl sladdar och kupa
Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad