Orientalisk korg
2020-07-03
787997
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KORG / MATLÅDA, tre delar med lock, trä samt flätad rotting, Kina, 1900-tal, rikt skuren dekor, beslag av metall, höjd med handtag ca 55 cm, diameter ca 40 cm
slitage, smärre skador