Takampel sent 1800-tal
2020-06-28
787645
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TAKAMPEL, sent 1800-tal, patinerad metall, sex genombrutna ljusarmar behängda med prismor, diameter 46 cm, höjd 57 cm.
Slitage, lagningar