Föremål i silver
2020-06-30
787517
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
FÖREMÅL i silver (19) bl a 6 punschmuggar, stämplade Ceson, GAB, 2 mindre fat i sterling silver, 2 punshmuggar Lennox, insats i porslin, höjd mellan ca 5-12 cm, vikt ca 520 g
Ingår i temaauktionen Celebration
Bruks och åldersrelaterat slitage