Unra porslin empire
2020-06-23
785736
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, porslin, 1800-talets först hälft, empire, förgylld dekor, figurscen, hänklar i form av ormar, höjd ca 27 cm
Mindre nagg förekommer samt sprickbildning vid ena hänkeln