Stolar 2 st
2020-06-21
785368
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-talets andra hälft, målade, skuren dekor, genombrutna balusterformade ryggbrickor, svängda kopplade ben, lösa stoppade sitsar, sitthöjd 44/46 cm.
Åldersrelaterat slitage, sprickor, renoverade och kompletterade, senar klädsel samt målning.