Slaglåsgevär
Closed
2020-06-22
785109
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, för jakt, förändrat från flintlås, låsblecket stämplad CS samt N för Christopher Schiel (1710-?), Norrtälje faktori, längd ca 132 cm
Slitage, kompletterad laddstake, håller ej spänn